В детайли
Служители на НОИ в Добрич протестираха с искане за подобряване на работната среда и увеличение на заплатите
9553
България
Служители на НОИ в Добрич протестираха с искане за подобряване на работната среда и увеличение на заплатитеСлужители на Териториалното поделение на Националния осигурителен институт (НОИ) в Добрич протестираха в обедната си почивка с искания за по-добри и спокойни условия на труд и достойно възнаграждение.Протестът е подкрепен от Конфедерацията на труда „Подкрепа“.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 21 Ноември 2025, 13:24 ч.
Служители на Териториалното поделение на Националния осигурителен институт (НОИ) в Добрич протестираха в обедната си почивка с искания за по-добри и спокойни условия на труд и достойно възнаграждение. Протестът е подкрепен от Конфедерацията на труда „Подкрепа“. Старши експертът от отдел „Пенсии“ Елена Георгиева посочи, че негативното отношение към държавните служители се засилва, а служителите всекидневно работят под стрес заради непрекъснати законодателни промени и големия обем жалби. По думите , хората често обвиняват експертите от НОИ за размера на пенсиите, без да осъзнават, че служителите не определят пенсионните суми. „Размерът на пенсиите се определя от това, което човек е работил и на какво се е осигурявал през годините“, припомни тя, като добави, че много от гражданите са внасяли осигуровки върху минимален доход, което води до ниски пенсии. Георгиева посочи още, че в отдел „Пенсии“ средното брутно възнаграждение е около 1800 лв., а обучението на нов служител отнема най-малко три години. Текучеството е голямо, защото мнозина напускат заради по-ниските заплати и преминават към по-добре платена работа в частния сектор. Служителите настояват за подобряване на работната среда и увеличение на възнагражденията, като подчертават, че често работят извънредно, без това да се компенсира адекватно. „Колегите сами преценяват дали да дойдат по-рано сутрин или да останат до по-късно вечер, за да можем да спазваме сроковете. Но имаме колеги с малки деца, с възрастни хора, които не могат да работят извънредно“, каза тя. Служителите на НОИ искат поне 20% увеличение на възнагражденията им. Те посочиха също, че ще обсъдят нови действия и евентуални последващи мерки в координация с други поделения на институцията.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
|
|
|
Окръжен съд - Кюстендил наложи наказание от седем години и половина затвор на пиян шофьор, причинил смърт при катастрофа
|
|
|
Олег Невзоров е на разпит в полицията във Варна, не е задържан
|
|
|
Олег Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
|
|
|
Нова инвестиция в Бизнес зона „Перистър“ ще разкрие около 50 работни места в Разград
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Областният управител на Кърджали огледа дезинфекционните площадки от двете страни на границата с Гърция през Маказа
|
|
|
Граждани ще могат да поставят въпроси в съвместна приемна на депутати и Областната администрация в Разград
|
|
|
Не съм бягал от България, не се чувствам виновен, не са ме пазили политици
|
|
|
Модернизираният Дом за стари хора в село Кутово отвори врати
|
|
|
Заради пожар в тир с дървени трупи е затруднено движението по пътя Стойките – Широка лъка, съобщиха от полицията в Смолян
|
|
Радиопрограми



Тикер
9553
ЗАПАЗИ
Централната избирателна комисия (ЦИК) приключи работата си в мандат 2021–2026 г. с последно заседание днес, 22 юни 2026 г., съобщиха от комисията.
През изминалите пет години ...